Mindennapi munkánk során több évtizedes múlttal rendelkező professzionális szakemberekkel és partnerekkel dolgozunk együtt, valamint a vízminták akkreditált vízmintavételezést követően akkreditált laboratóriumba kerülnek. Így vizsgálataink eredményeit a hatóságok mindenfajta ügyintézés során elfogadják!
A vízmintavétel nálunk rugalmasan történik, hiszen kollégáink mindent megtesznek, hogy a vízmintavétel lefolyása gyors legyen, menete pedig minden esetben az ügyfeleink érdekeit szolgálja, összhangban a vonatkozó szabványokkal. Általában 2 napon belülre, de sokszor akár másnapra tud időpontot foglalni vízmintavételre, és vizsgálataink többnyire 1 héten belül, de bizonyos esetekben akár 3 napon belül is elkészülnek!
Ügyfeleink már a foglaláskor láthatják a teljes költséget a kiszállási díjjal együtt, nem kell utólag fizetniük semmiért - ráadásul áraink többnyire a piaci átlag alattiak!
Kérj időpontot, vagy személyre szabott ajánlatot az itt található űrlap kitöltésével, és kollégáink még a mai nap folyamán felveszik Veled a kapcsolatot!
A vízmintavételi eljárás
Minőségirányítási rendszerünk keretein belül egy olyan eljárást dolgoztunk ki, melynek célja meghatározni azokat a szabályozásokat, melyeket az akkreditáció műszaki területéhez tartozó mintavételek során minden esetben alkalmazunk.
VÍZMINTAVÉTELI ÉS KISZÁLLÁSI DÍJAINK
Akkreditált mintavételi díja: 5.200 Ft + ÁFA / mintavételi pont
Kiszállási díj Budapesten és Pest megyében (max Bp. + 40Km): 11.900 Ft + ÁFA
Kiszállási díj Pest megyében Bp.-től 40 Km-nél távolabbi címre: 16.900 Ft + ÁFA*
Kiszállási díj Pest megyén kívül: egyedi árajánlat alapján
Kiszállás a megrendelés napján: kiszállási díj + 50% felár
Vízmintavétel kémiai vizsgálatokhoz: a vízmintavétele menete
Fogyasztói végkifolyóból végzett mintavétel esetén kifolyatás nélkül veszünk mintát, majd ennek homogenizálását követően megtöltjük a fémek vizsgálatához szükséges polietilén palackot.
Ezt követően a végkifolyóról eltávolítjuk az esetleges toldalékokat, szűrőket, majd az előírások szerint folyatjuk a vizet.
A mintavételt megelőzően a mintavételi üveget átöblítjük a vizsgálandó vízzel, kivéve, ha korábban tartósítószer került elhelyezésre a mintavételi üvegben.
A mintavételt megelőzően elvégezzük a szükséges helyszíni vizsgálatokat, melyeknek az eredményét a mintavételi jegyzőkönyvön feltüntetjük, valamint a mintavételi üveget jelöléssel látjuk el, amelyet szintén feltüntetünk a mintavételi jegyzőkönyvön.
Ezt követően a mintavételi üveget teletöltjük, majd a vízfelszín és a kupak között kis légteret hagyva zárjuk.
Olajszármazék/olajtartalom vizsgálatokhoz a mintavételi üveget nem öblítjük ki és légmentesen zárjuk. Fémek vizsgálatához a vízmintát polietilén palackba, szerves mikroszennyező anyagok vizsgálatához apedig teflonbetétes kupakkal záródó üvegbe töltjük.
Vízmintavételi folyamatunk akkreditált, így a laboratóriumi vizsgálattal egybekötve az általunk kiadott dokumentációt a hatóságok mindenfajta ügymenethez elfogadják!
Vízmintavétel biológiai/mikrobiológiai vizsgálatokhoz
A mintavétel menete majdnem mindenben azonos a kémiai vizsgálathoz történő
mintavétellel.
A mintavételhez olyan mintavételi üveget használunk, amely nátrium-tioszulfátot tartalmaz, valamint olyan kúpbetétes, vagy műanyag dugóval rendelkezik, amelyet celofán borít.
Fém végkifolyó esetében a végkifolyó végét legalább 30 másodpercig gázégővel égetjük.
Műanyag végkifolyó esetében legalább 70%-os etilalkoholt permetezünk a végkifolyó belsejébe, majd a kifolyó végét 5 percre izopropil-alkoholba, vagy etilalkoholba áztatjuk.
Abban az esetben, hogyha robbanásveszélyes gázok lehetnek a légtérben, szintén áztatásos fertőtlenítést alkalmazzunk. Az áztatásos fertőtlenítés tényét feltüntetjük a mintavételi jegyzőkönyvön.
A fertőtlenítést követően néhány másodpercig folyatjuk a vizet, majd a mintavételi üvegeket a vízáramba helyezve, aszeptikus körülmények között mintát veszünk.
Legionella vizsgálathoz történő mintavétel esetén az előzetes fertőtlenítés nem szükséges, a mintavételezést ivóvíz esetében 2 perc, használati melegvíz esetében 1 perc kifolyatás után végezzük. A víz hőmérsékletét a mintavétellel egyidejűleg meg kell mérni, majd a mintavételi jegyzőkönyvön fel kell tüntetni.
Amennyiben ugyanabból a végkifolyóból történik a hideg víz mintavételezése is, mindig a melegvíz mintavételezésével kezdjük.
Nedves hűtőtornyok esetében a mintavételezést a víztér azon részéből végezzük, hogy az alkalmas legyen az adott hűtőtorony jellemzésére.
Legionella vizsgálathoz történő mintavételt mindig a Nemzeti Népegészségügyi Központ adott évben kiadott módszertani levele szerint végezzük.